          SUN-80K-SG02HP3-EU-EM6 3ph HV Hybrid inverter
          Pro zobrazení informací je nutné být přihlášený
          SUN-80K-SG02HP3-EU-EM6 3ph HV Hybrid inverter Více informací
          Jednotka:
          Kód:170-120
          Model:SUN-80K-SG02HP3-EU-EM6
          Značka:Deye
          Dostupnost
          Popis
          Key Features:
          Scalable Power & Storage:
          The system provides a robust rated AC output of 80,000 W and can be expanded by connecting up to 10 units in parallel for both on-grid and off-grid operations. It supports expansive solar arrays with a maximum PV input power of 160,000 W managed across 6 independent MPPT trackers.
          High-Voltage Battery Integration:
          Optimized for efficiency, the inverter is compatible with high-voltage lithium-ion battery systems ranging from 160V to 1000V. It features a powerful maximum charging and discharging current of 160A and utilizes self-adaptive technology to integrate seamlessly with various Battery Management Systems (BMS).
          Industrial-Grade Performance:
          Flexible & Durable Design:
          Ke stažení
          Videa
          Odkazy
          Installation manual
          Other
          Warranty Statement
          {common::4::brochure}
          Certificate
          Dokumenty
          Technická specifikace
          InvHybEvc
          Fáze
          Phase
          3
          Váha
          Váha
          97,5
          Internal article group
          Internal article group
          deye_3ph_hybrid_HV_C&I
          Naposledy navštívené produkty
          K2 Hanger Bolt SolidRail M10x200, pre-assembled
          Doporučujeme
          Santon PFSHP-158S-MC4(Evo2)
          AEROCOMPACT BR1980 Baserail L=5800mm